Într-un gest de respect și recunoștință față de cei care au contribuit la formarea a generații întregi de elevi, Colegiul Economic „Nicolae Titulescu” din Baia Mare și-a deschis porțile pentru a-i primi pe profesorii care au scris, de-a lungul timpului, istoria instituției.
„Anul școlar se încheie la CENT cu lecția recunoștinței Școala noastră și-a deschis larg porțile și inima pentru a-i primi pe cei mai de seamă oaspeți. Dascăli care au îndrumat generații întregi de elevi și au modelat destine s-au întors „acasă” și ne-au predat lecția vie a demnității, înțelepciunii, blândeții și devotamentului care nu se stinge niciodată.
Am trăit împreună un moment pur de suflet, în care ne-am amintit că adevărata educație se scrie pentru totdeauna în inimi. Cu profund respect, vă mulțumim că ați răspuns invitației noastre, că ați trecut din nou pragul școlii și că ne sunteți, dincolo de ani și de distanțe, faruri călăuzitoare și modele pentru o viață!
Astăzi și întotdeauna, școala vă poartă numele în povestea ei și vă păstrează locul în inimă”, arată reprezentanții Colegiului Economic „Nicolae Titulescu”.
MaramuresOnline.ro
















