La Şcoala Gimnazială Baia Sprie a avut loc etapa județeană de S-Rugby

2 minute de citit
- Publicitate -
Miercuri, 20.03.2024, Şcoala Gimnazială Baia Sprie a organizat Etapa județeană de S-Rugby, ONSS gimnaziu.
La startul acestei competiții s-au înscris nu mai puțin de 8 echipe (școli) din județ, printre care și Şcoala Gimnazială Baia Sprie.
După tragerea la sorti, s-au stabilit jocurile din grupa A și B. Şcoala Gimnazială Baia Sprie a câștigat grupa A, reușind trei victorii și asigurându-și un loc în finala competiției. Grupa B a fost câștigată de Liceul cu Program Sportiv Baia Mare.

7. Şcoala Gimnazială Benko Ferenc Dămăcuşeni, prof. Maxim Radu
8. Şcoala Gimnazială nr. 7 Borşa, prof. Vlăşan Andrei.
„Le urăm mult succes elevilor noştri care vor reprezenta județul Maramureș la Etapa de Zonă, în data de 10.05.2024, în județul Bihor. Felicitări tuturor!!!”,  au transmis reprezentanţii câştigătorilor de la Şcoala Gimnazială Baia Sprie.
Partidele au fost arbitrate de Talos Mircea și Muresan Adrian iar asistenţa medicală a fost asigurată de Bozga Anamaria.