Handbal Feminin – Minaur Baia Mare vs Universitatea Craiova

3 minute de citit
- Publicitate -

Sâmbătă, 13 ianuarie, de la ora 17.30, Sala Polivalentă “Lascăr Pană” va fi gazda partidei dintre CS Minaur Baia Mare și SCM Universitatea Craiova, joc din  cadrul etapei a 12-a din Liga Florilor MOL, prima de campionat din acest an.

Etapa a 12-a se va disputa pe parcursul mai multor zile, de miercuri până duminică, iar patru dintre jocuri vor fi transmise în direct de Pro Arena, printre acestea numărându-se și cel dintre Minaur și Craiova.

Etapa 12

  • Rapid București – HC Zalău (miercuri, 10 ianuarie, ora 15.30). Arbitri: Ionuț Ifrim – Ovidiu Ilisei (Piatra Neamț). Observator: Horațiu Belu (București)
  • CSM București – SCM Gloria Buzău (miercuri, ora 15.00, Pro Arena). Arbitri: Claudiu Ghesoiu (Ploiești) – Ionuț Tiță (București). Observator: Anamaria Stoia (București)
  • HC Dunărea Brăila – Știința București (miercuri, 17.00). Arbitri: Narcis Avădani – Răzvan Popovici (Bacău). Observator: Marian State (Buzău)
  • Gloria Bistrița – SCM Râmnicu Vâlcea (miercuri, 17,30, Pro Arena). Arbitri: Romeo Ștefan (Ploiești) – Bogdan Stark (București). Observator: Viorel Dobre (București)
  • Dacia Mioveni – CSM Târgu Jiu (joi, 11 ianuarie, 17.00), Arbitri: Cristina Lovin (București) – Simona Stancu (Buzău). Observator: Doru Manea (București)
  • CS Minaur Baia Mare – SCM Universitatea Craiova (sâmbătă, 13 ianuarie, 17.30, Pro Arena). Arbitri: Alexandru Constantin (București) – Laszlo Hal (Harghita). Observator: Bogdan Anton (Iași)
  • CSM Corona Brașov – Măgura Cisnădie (duminică, 14 ianuarie, ora 17.30, Pro Arena). Arbitri: Mihai Pîrvu (București) – Mihai Potîrniche (Buzău). Observator: Viorel Vicea (București)

Clasament

  1. CSM București – 33p (379-261) – 11
  2. SCM Univ. Craiova – 25p (335-298) – 11
  3. Rapid București – 24p (328-274) – 11
  4. Gloria Bistrița – 24p (323-286) – 11
  5. Dunărea Brăila – 22p (332-307) – 11
  6. Râmnicu Vâlcea – 19p (352-342) – 11
  7. Gloria Buzău – 16p (309-311) – 11
  8. Măgura Cisnădie – 14p (322-335) – 11
  9. Minaur Baia Mare – 12p (291-321) – 11
  10. Corona Brașov – 10p (328-345) – 11
  11. Dacia Mioveni – 10p (289-323) – 11
  12. CSM Târgu Jiu – 9p (268-314) – 11
  13. HC Zalău – 8p (266-314) – 11
  14. Știința București – 0p (266-357) – 11

Etapa 13. Marți, 16 ianuarie: Știința – Gloria Bistrița (14.00). Miercuri, 17 ianuarie: Măgura – Rapid (15.00, Pro Arena); Tg. Jiu – Dunărea (17.30, Pro Arena). Joi, 18 ianuarie: Craiova – CSM București (17.30, Pro Arena). Sâmbătă, 20 ianuarie: Rm. Vâlcea – Corona; Buzău – Mioveni (17.30, Pro Arena). Duminică, 21 ianuarie: HC Zalău – CS Minaur (17.30).

sursa: CS Minaur

- Publicitate -
Share this Article
Sari la conținut