Au început oficial lucrările de reconstrucție a Podului Unirii din Baia Mare, după finalizarea etapei de demolare a vechiului pod în termenul stabilit de constructor.
Începând de ieri, proiectul a intrat în etapa esențială a execuției, respectiv construirea noii structuri. Pe șantier au demarat deja lucrările de forare a piloților, elemente de rezistență care vor sta la baza viitorului pod.
Autoritățile precizează că vor monitoriza în continuare îndeaproape evoluția lucrărilor, astfel încât investiția să fie realizată conform graficului și la standardele asumate.
MaramuresOnline.ro















