În perioada 8–19 iunie, 14 elevi ai calificării Tehnician în automatizări de la Liceul Tehnologic „George Barițiu” Baia Mare au participat la o mobilitate Erasmus+ în Lisabona, Portugalia.
Pe parcursul stagiului, elevii: au dobândit experiență practică relevantă pentru viitoarea carieră; și-au dezvoltat competențele digitale și tehnice; și-au îmbunătățit abilitățile de comunicare și lucru în echipă; au câștigat încredere, autonomie și o perspectivă internațională asupra profesiei.
„Prin această experiență, elevii și-au consolidat pregătirea profesională și au făcut un pas important către o carieră de succes într-o Europă a oportunităților”, menționează Liceul Tehnologic „George Barițiu”.
MaramuresOnline.ro
















