50 de noi locuri de parcare vor fi amenajate în centrul orașului Borșa, pe DN 18

1 minute de citit
- Publicitate -

Primarul orașului Borșa, Sorin Timiș, a anunțat că, în perioada următoare, în zona centrală a orașului vor fi amenajate 50 de noi locuri de parcare pe DN 18.

Acestea vor fi create printr-un proiect de refacere a marcajelor rutiere, pe tronsonul cuprins între Podul Pogace și noua Autogară.

„În perioada următoare, în zona centrală a orașului vor fi amenajate 50 de noi locuri de parcare pe DN 18. Acestea vor fi realizate printr-un proiect de refacere a marcajelor rutiere, pe tronsonul cuprins între Podul Pogace și noua Autogară, contribuind astfel la îmbunătățirea condițiilor de parcare și a confortului pentru borșeni și turiștii care ne vizitează”, a declarat primarul Timiș.

MaramuresOnline.ro

ATENȚIONARE - DREPTURI DE AUTOR
Conținutul acestui articol este proprietatea exclusivă a MaramuresOnline.ro și este protejat de Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe. Preluarea conținutului este permisă doar în limita a maximum 500 de caractere, cu citarea clară și vizibilă a sursei MaramuresOnline.ro și inserarea unui link activ către articolul original. Orice utilizare neautorizată atrage răspunderea legală, titularul drepturilor rezervându-și dreptul de a se adresa instanțelor competente.

NOTĂ GDPR
Datele cu caracter personal incluse în acest articol sunt prelucrate de MaramuresOnline.ro în scop jurnalistic și informativ, în conformitate cu Regulamentul (UE) 2016/679 (GDPR) și legislația națională aplicabilă, cu respectarea drepturilor persoanelor vizate.
- Publicitate -
Share this Article
Leave a comment
Sari la conținut