Primarul orașului Borșa, Sorin Timiș, a anunțat că, în perioada următoare, în zona centrală a orașului vor fi amenajate 50 de noi locuri de parcare pe DN 18.
Acestea vor fi create printr-un proiect de refacere a marcajelor rutiere, pe tronsonul cuprins între Podul Pogace și noua Autogară.
„În perioada următoare, în zona centrală a orașului vor fi amenajate 50 de noi locuri de parcare pe DN 18. Acestea vor fi realizate printr-un proiect de refacere a marcajelor rutiere, pe tronsonul cuprins între Podul Pogace și noua Autogară, contribuind astfel la îmbunătățirea condițiilor de parcare și a confortului pentru borșeni și turiștii care ne vizitează”, a declarat primarul Timiș.
MaramuresOnline.ro















